İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi Önerileri
  3. Yabancı Dizi Önerileri: Az Bilinen +5 Dizi

Yabancı Dizi Önerileri: Az Bilinen +5 Dizi

Keşfedilmemiş en iyi +5 diziyi sizler için hazırladık!

yabandı dizi önerileri

Yabancı dizi önerileri serüvenimize az bilinen veya fazlasıyla keşfedilmemiş +5 dizi önerisi ile devam ediyoruz. Sitemiz içerisinde çok daha fazlasını bulabileceğiniz yabancı dizi önerilerimize yeni bir tat katmak istedik ve yepyeni bir içerik hazırladık.

Bu serüvende gözden kaçmış olabilecek ve izlemenizi önerdiğimiz dizilere yer veriyoruz. Sizde dizi tavsiyeleriniz sitemizde yayınlansın istiyorsanız, yorum atabilir veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Once Upon a Time (2011 –2018) IMDb: 7.7

Once Upon a Time dizisi, konusu

Öneri listemizin bir numarasında Once Upon a Time dizisi var. Once Upon a Time, küçük yaşlarda okuduğumuz masallardan kesitler gibi desek yanlış olmaz. (Pamuk Prenses, Kül Kedisi, Pinokyo, Uyuyan Güzel) gibi aklınıza gelebilecek bütün bu karakterlerin olduğu bir dizi. Toplamda 7 sezonu olan dizi maalesef Netflix platformunda bulunmuyor fakat internette kolayca bulabilirsiniz.

Dizinin Konusu

Once Upon a Time dizisinin konusu ise şöyle, pamuk prenseste gördüğümüz kötü cadının bir büyü yapması sonucunda kahramanlarımızı kasaba gibi bir yere taşıdığını görüyoruz ve bu kahramanlarımızda büyüyü kırmaya çalışıyorlar. “Konuya masallardan girdik diye dizi sakın gözünüzde küçümsenmesin çünkü dizi senaryosuyla günümüze uyarlanmış bir şekilde karşımıza çıkıyor.” Yani o tüm masal kahramanlarının günümüz hali versiyonu olduğunu göreceksiniz. Dizinin ana karakterlerinden olan Emma Swan adlı karakter küçüklüğünü yetimhanede geçirmiş ve sonrasında hayatını dedektiflik yaparak kazanmaktadır. Bir gün kapısını 10 yaşında bir çocuk çalıyor ve bu çocuk 10 sene önce Emma’nın yetimhaneye bıraktığı oğlu. İsmi Henry olan bu çocuk bir şekilde Emma’yı ikna etmeye çalışıyor ve onunla gelmesini söylüyor. Sonrasında ise dizi bu noktada başlayan müthiş maceralarla devam ediyor.


Banshee (2013 –2016) IMDb: 8.4

Banshee

Listemizin iki numarasında Banshee dizisi var. Banshee için düşük bütçeli aksiyon suç dizisi diyebiliriz. Ancak yüksek bütçeli dizileri aratmayan dövüş aksiyonlu sahneleri var. Özellikle dövüş sahnelerini çok seveceksiniz. Yeterince ilgi görmeyen Banshee dizisi, 4 sezondan oluşmaktadır.

Dizinin Konusu

Banshee Dizisinin konusu ise şöyle, başrolde hırsız bir karakterimiz var. Karakterimiz yaklaşık 10-15 yıl kadar hapis yatıyor ve çıktıktan sonrada sevdiği kadının yaşadığı kasabaya gidiyor. Peki, bu sevdiği kadın kim? Hırsızlık yaptığı adamın kızı.

Hırsız karakterimizin kasabaya geldiği dönemde ise bu kasabaya bir şerif atanıyor. Şerif geldiği gibi bir barda olaya karışıyor ve ölüyor. O esnada olayın yaşandığı barda olan hırsız karakterimiz bunu fırsata çeviriyor ve şerifin yerine geçiyor. Olaylar bundan sonra eğlenceli hale geliyor ve dizi çok sürükleyici şekilde devam ediyor. Bu arada “Job karakterine bayılacaksınız çünkü o bir manyak!”


Shannara Chronicles (2016 –2017) IMDb: 7.2

Shannara Chronicles

Hızlı şekilde listemize üçüncü dizi önerimiz olan Shannara Chronicles dizisi ile devam ediyoruz. Fantastik macera türünde bir dizi. Dizinin senaryosu Örümcek Adam 2’nin senaryosunu yazan senaristlerden bir tanesi. Ayrıca dizinin yönetmeni ise Brad Turner. Brad Turner, daha öncesinde Prison Break dizinin yönetmenliğinde bulunmuştu. Dizide tanıdık bir isimde var (Manu Bennett) hatırlayacak olursak daha önce Spartacus dizisinde Crixus rolünü harika oynamıştı.

Dizinin Konusu

Shannara Chronicles dizisinin konusu ise tamamen fantastik olaylardan oluşmakta ve bu durumda da dizi böyle çocuksu görünüm vermiyor ve gerçekten ciddi anlamda sürükleyici halde ilerliyor. Hikayesi şöyle başlıyor bir Elf ağacı var ve bu Elf ağacı, olayların geçtiği bölgenin orada yaşayan Elflerin güvende kalmasını sağlamakla sorumludur. Onları kara büyülerden veya şeytani güçlerden koruyan bir ağaç. Bu ağaç ölmek üzere ve ölmemesi içinde bir çözüm buluyorlar. Bulunan bu çözümde baya sıkıntılı olması nedeniyle kahramanların karşılarına çıkan olayları izliyoruz.


11.22.63 (2016) IMDb: 8.2

11.22.63

Listemizin dördüncü sırasında ise 8 bölümlük bir mini dizi olan 11.22.63 dizisi var. James Franco gibi bir Hollywood aktörünün başrolde oynadığı, Stephen King’in kaleminden uyarlanan ve farklı yapımları seven J.J Abrams’ın üzerinde parmağı olan merak uyandırıcı bir yapım olduğu için hiç düşünmeden izlemeye başlayabilirsiniz. Zamanda yolculuk olaylarını seven insanlar için mükemmel bir dizi.

Dizinin Konusu

Bir öğretmenimiz var ve bu öğretmen zamanda yolculuk yapılan bir depo keşfediyor. Keşfettiği bu depodan geçmişe gidiyor. Geçmişte de şöyle 63 yıllarına gidiyor ve bu 63 tarihi bilindiği üzere John F. Kennedy suikastinin olduğu sene. Öğretmenimiz tam burada işte o suikasti engellemeye çalışıyor. Olaylar tam olarak böyle başlıyor ve daha fazla spoiler vermek istemediğimiz için kesinlikle hemen izlemeye başlamalısınız.


Zoo (2015–2017) IMDb: 6.8

Zoo

Son olarak listemizin beş numarasında ise keşfedilmemiş dizilerden olan Zoo dizisi var. Konusunun fazlasıyla orijinal olduğunu düşündüğümüz Zoo dizisi, adından da anlaşılacağı üzere hayvanlardan bahseden bir dizi. Dizinin temel hikayesi ise “Hayvanlar intikam alıyor” başlığı ile anlatıldığını düşündüğümüz dizide hayvanlar dünyayı tamamen insanların elinden almaya çalışıyor gibi.

Dizinin Konusu

Zoo dizisini konu olarak açıklayacak olursak; Hayvanlar her zaman insanlara itaat ediyorlar veya insanların yemi oluyorlar ve asla bu duruma karşı gelemiyorlar değil mi? Bu dizide ise tam tersi olaylar var. Bütün hayvanlar kendi aralarında bir iletişim sistemi oluşturmaya başlıyorlar ama bunun sebebi bilinmiyor. Bunu ise dizimizde ana karakterimiz araştırmaya başlıyor ve dizinin olayları bu noktada akıcı şekilde başlıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yeniyabancidiziler.com kurucusu. hayat mottosu; “biriktirdiğin değil paylaştığın senindir”.

Yorum Yap