İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. Stranger Things 4. Sezon Tarihi Belli Oldu Mu?

Stranger Things 4. Sezon Tarihi Belli Oldu Mu?

Sevilen dizi Stranger Things'in merakla beklenen 4. sezonu başlıyor!

stranger things 4. sezon

 Stranger Things 4. Sezon başlıyor ve dizinin 4. Sezonu ile ilgili verilen tek bilgi ise artık Hawkins’te olmayacakları. Netflix’in en çok izlenen dizilerinden olan Stranger Things 4. Sezon için hazırlıklar devam ediyor ancak yayınlanan 51 saniyelik tanıtım videosunda sadece “Hawkins’ten ayrılıyoruz” mesajının verilmesi, dizinin hayranları tarafından pek hoşnut karşılanmadı. Bildiğiniz üzere 3. Sezonda diziye Ruslar dahil olmuştu ve dizinin yönetmenleri tarafından yapılan açıklamaları hatırlayacak olursak yeni sezonun Rusya’da geçmesi bekleniyor.

Stranger Things 4. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

 Stranger Things 4. Sezon 2020’nin sonlarına doğru yayınlanması beklense de yayınlanan tanıtım videosunda ağacın üstündeki saatin dizinin yayınlanma tarihine dair bir ipucu olduğunu düşünenler var. Bir grup saatin 12:30 olduğunu yani tarihin bu senenin 30 Aralık gününü gösterdiğini inansa da saatin aslında 11:00’i gösterdiğini yani Stranger Things 4. Sezonun Kasım 2022’de çıkacağını düşünen büyük bir kalabalıkta var.

Peki, Stranger Things 4. Sezon Final Sezonu Mu Olacak? Dizinin yönetmenleri Duffer Kardeşlerden Ross Duffer, 2017 yılında verdiği bir ropörtajda diziyi 4 sezon yapıp bitirmeyi planlıyoruz demişti. Diğer kardeş Matt Duffer ise her yıl başlarına kötü bir şey gelmesini nasıl haklı gösterebiliriz bilmiyorum demişti. Yayınlanan Stranger Things 4. Sezon tanıtım videosunda dizinin final yapacağına dair bir bilgi verilmedi. Bize göre ise Netflix’in bu kadar izlenen ve yayınlandığı tarihte olay yaratan bir diziyi kolay kolay bitiremeyeceği yönünde.

Stranger Things 3. Sezon’da Neler Oldu?

Stranger things 3 sezon başında olaylar bir yıl sonrasından başlıyor. Kasabada Starcourt adında yeni bir alışveriş merkezi açıldığı ve bununla beraber birçok cadde ve sokağın daha ıssız bir yer haline geldiğine dikkat çekiliyor. Stranger things 3 sezon 8 bölüm olarak yayınlandı. 1985 yazını konu alan sezonda Eleven, Mike, Lucas ve Max çift oluyor. Özel güçlere sahip olmadığını öğrenen Eleven, kendisi gibi insanları aramaya koyuluyor.

Stranger things 3 sezon bölümlerinde herkes tarafından oldukça sevilen bir film olan geleceğe dönüş serisinden esintiler görülüyor. Stranger things oyuncuları bu sezonun estetik görüntülere sahip ve eğlenceli bir sezon olduğunu söylüyor. Güzel bir sezon finali yapan stranger things dizisi için şimdiden stranger things 4 sezon için heyecanlı bir bekleyiş var.

Stranger Things Konusu Nedir?

Tamamen kurgu olan Hawkins kasabasında geçen stranger things dizisi konusu Amerika Birleşik Devletlerinde görünüşte bilimsel araştırmalar yapan bir laboratuvarın aslında gizlice insanlar üzerinde deney yaptığını anlatmaktadır. 1980 yılının başlarında geçen stranger things dizisi konusu gereği paranormal ve doğaüstü güçlere sahip kişilere deneyler yapılır ve bu olaylar Hawkins kasabasında yaşayan insanların hayatını da olumsuz bir şekilde etkilemeye başlar. Üç sezon yayınlanan dizi için stranger things 4 sezon yayınlanması bekleniyor.

Stranger Things

Stranger Things Oyuncuları

Millie Bobby Brown – Jane Ives – Eleven: Kısaca El diye çağrılan Jane Ives, sıradışı bir görünümlü ve sınırlı kelime dağarcığına sahip bir genç kızdır. Ayrıca psikokinetik yetenekleri bulunur. Stranger things dizisinde yer alan Hawkins laboratuvarında üzerinde deneyler yapılmaktadır. Mike, Dustin ve Lucas’la yakın arkadaşlık yapar ve Mike’dan hoşlanmaktadır. İkinci sezonda gerçek kimliği ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkar.

Winona Ryder – Joyce Byers: Will ve Jonathan’ın annesi ve Lonnie’nin eski karısıdır.

David Harbour – Jim Hopper: stranger things dizisi konusu geçen Hawkins kasabasında emniyet amiridir. Başından geçen talihsiz olaylar sonrasında alkolik olur.

Finn Wolfhard – Mike Wheeler: Stranger things baş karakterlerinden Eleven’dan hoşlanmaktadır. Akıllı ve arkadaşlarına bağlı bir karaktere sahiptir.

Caleb McLaughlin- Lucas Sinclair: Eleven, Mike ve Max ile beraber dörtlü olarak takılırlar. Stranger things ilk bölümlerinde Eleven’den pek hoşlanmaz ve ona biraz kötü davranır. Ancak zamanla iyi bir dörtlü olurlar. Stranger things 3 sezon başında Max’dan hoşlanmaya başlar.

Gaten Matarazzo – Dustin Henderson: Will’in arkadaşlarından birisidir. Sahip olduğu bir hastalık yüzünden peltek konuşur.

Natalia Dyer – Nancy Weeler: Mike’ın ablasıdır.

Charlie Heaton – Jonathan Byers: Will’in abisi e Joyce Byers’in oğludur. Annesi ve kardeşiyle çok yakın olan Jonathan, içine kapanık, sakin bir karaktere sahip fotoğrafçılığa hevesli bir gençtir.

Matthew Modine – Martin Brenner: Stranger things oyuncuları canlandırdıkları karakterler arasında en soğukkanlı olan karakterdir. Araştırmaların yapıldığı HAwkins laboratuvarlarında yapılan deneylerden sorumlu olan kişidir. Stranger things yeni sezon bölümlerinde ekibi ile birlikte Eleven’ın peşine düşerler. Stranger things 4 sezon bölümlerinde oldukça heyecanlı sahneler seyircisini bekliyor.

Cara Buono – Karen Wheeler: Mike, Nancy ve Holly’nin annesidir.

Noah Schnapp – Will Byers: Jonathan’ın kardeşi ve joyce’un oğlu olan will, ilk sezonda stranger things oyuncuları ana kadrosunda yer almaz. Stranger things yeni sezon bölümlerinde ise yardımcı oyunculuktan ana kadroya geçiş yapar. Hawkins laboratuvarı tarafından keşfedilen canavarla karşılaştıktan sonra kaybolan Will’in durumu stranger things 4 sezon için merak konusu.

Joe Keery – Steve Harrington: Stranger things oyuncuları arasında yer alan ve birinci sezonda yardımcı karakter olan Joe Keery de stranger things yeni sezon itibariyle ana kadroya geçmiştir.

Paul Reiser – Sam Owens: Stranger things dizisi konusu gereği araştırma yapılan Hawkins laboratuvarında stranger things yeni sezon bölümlerinde Brenner’ın yerine geçen araştırmaya meraklı bir enerji yöneticisidir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yeniyabancidiziler.com kurucusu. hayat mottosu; “biriktirdiğin değil paylaştığın senindir”.

Yorum Yap