İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi Önerileri
  3. Dizi Önerisi: The End of the F***ing World

Dizi Önerisi: The End of the F***ing World

Çizgi romandan uyarlama muhteşem bir dizi önerisi ile karşınızdayız!

The End of the F***ing World

Yabancı dizi önerisi köşemizde sizlere Netflix’in orijinal içeriği olan The End of the F***ing World adlı diziden bahsedeceğiz. Dizi önerisi seçimlerimiz ile akıcı ve izlerken keyif alacağınız bir dizi ile karşınızdayız. Mini bir seri diyebileceğimiz bu dizi 2 sezondan oluşuyor ve her sezonu 8 bölüm halinde kütüphanedeki yerini almış bulunmakta. Bilindiği üzere gündemimizde koronavirüs’ü var ve okulların tatil edilmesi ayrıca bir çok mekanın kapatılmasıyla geçici de olsa dış dünyayla izole bir şekilde yaşıyoruz. Bu duruma özel olarak zaman geçirebileceğiniz ve evde izleyebileceğiniz kapsamlı muhteşem bir diziyi sizlere önereceğiz.

The End of the F***ing World, herkesin izlemesini istediğimiz çizgi roman uyarlaması olan dizi tamda tahmin ettiğimiz gibi bir işleyişi olan bir dizi. Ufacık bir başlangıç yaparak dizinin asıl konusundan bahsedelim;

The End of the F***ing World

The End of the F***ing World Konusu Nedir?

Diziye ilk bakış olarak bakıldığında çok farklı bir dizi. Mesela belirli bir koyulacak kategorisi yok. Anlatış bakımından çok çok farklı olarak sunulan dizi, başka dizilerle karşılaştırdığımızda ne bir aksiyon, ne komedi, ne macera, ne bilim kurgu ne de bir dram dizisi olmadığını göreceksiniz. O kadar tuhaf bir dizi ki ne olduğuna karar veremiyorsunuz. Bunun kötü olduğunu düşünmeyin sakın çünkü diziye her şeyden biraz biraz eklemeler yapılmış ve çok etkileyici bir dizi haline getirilmiş. Dizimizin asıl konusu ise şöyle başlıyor;

17 yaşındaki James’in o zamanki yaşadıklarından yola çıkarak, kendisini psikopat olarak nitelendirir ve bunun üzerine psikopat olduğunu doğrulamak amacıyla bir insanı öldürmeye karar verir. Bu kararı aldıktan sonra o sıralar tanıştığı Alyssa’yı da kendine kurban olarak belirler. Dizinin olayları bu noktadan sonra James’in ve Alyssa’nın maceralarıyla başlıyor. Oyunculardan bahsedecek olursak;

  • Jessica Barden (Alyssa): Karakterini canlandırıyor.
  • Alex Lawther  (James): Karakterini canlandırıyor.
  • Wunmi Mosaku (Teri): Karakterini canlandırıyor.
  • Gemma Whelan (Eunice): Karakterini canlandırıyor.
  • Steve Oram (Phil): Karakterini canlandırıyor. *James’in babası

Karakterler gerçekten inanılmaz güzel oyunculardan seçilmiş ve özellikle Alyssa ile James’in seçimleri konusunda yapımı kutluyoruz. Muhteşem bir dinamiğe sahip iki karakter seçimi olmuş ve yaşları konusunda 17 yaşındaki karakterleri canlandırmaları gerçekten diziye kendilerinden bir şeyler katmalarını sağlamış. Aynı zamanda Teri ve Eunice karakterlerini de çok seveceksiniz.

*diziyi izledikten sonra anlayacaksınız çünkü spoiler olmasın istiyoruz ve diziyi izledikten sonra bize hak vereceksiniz.

The End of the F***ing World

Bilindiği üzere The End of the F***ing World dizisi tek cilt bir çizgi romandan uyarlama. Romandan yola çıkarak sunulan bu dizi, romanın birebir sahneleriyle uyuştuğunu görmekteyiz. Yani diziyi çekerken baya çizgi romanı almışlar ve birebir her sahnesiyle diziye uyarlamışlar.

  1. Sezon

Dizinin ilk sezonu gayet merak ettirici ve her bölümün 20’şer dakikadan oluştuğu için olayları fazla sizlere anlatmadan spoiler vermeden devam edecek olursam izlerken gerçekten merak uyandırıcı bir şekilde ilk sezonu bitireceksiniz.

  1. Sezon

2. Sezonda ise bu aklınızda oluşan soru işaretlerinize cevap buluyorsunuz. The End of the F***ing World dizisi farklı olmasından dolayı çabuk izlenebilen ve keyifli bir yol hikayesi olmasından dolayı içerisindeki absürt ve kara mizah öğelerinin olması size izlerken keyif verecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yeniyabancidiziler.com kurucusu. hayat mottosu; “biriktirdiğin değil paylaştığın senindir”.

Yorum Yap