İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi Önerileri
  3. Dizi Önerisi: Sense8

Dizi Önerisi: Sense8

İkinci kez izleme isteği uyandıran aşırı başarılı Netflix dizisi Sense8!

sense8 dizisi, sense8 konusu

Yepyeni bir dizi önerisiyle yeniden karşınızdayım. Devam eden bu sıkıcı karantina günlerinde sizlere önermek istediğim dizi önerisi: Sense8. Öncelikle Sense8 dizisini sizlere neden önermek istediğimden biraz bahsedeceğim. Sense8 dizisinin gerçekten kurgusuna, çekim kalitesine, oyuncularına ve konusuna bayıldım. Her anlamda benim için dört dörtlük olan gerilim ve aksiyon dolu bir dizi olmasından dolayı sizlere önermek istedim. İkinci kez izleme isteği uyandıran dizi önerisi ile dizi önerileri kategorimizde Netflix‘in başarılı yapımı Sense8 dizisiyle karşınızdayım.  Sense8 dizisi toplamda finali dâhil 24 bölümden oluşuyor. İlk sezonu 12 bölüm birde ilk sezona dâhil edilmiş yılbaşı özel bölümü var ve ayrıca dizinin 2. sezonu 10 bölüm içermektedir. Dizi en son ise 150 dakika süren bir finaliyle bir dizi bizleri karşılıyor.

Başarılı Netflix yapımı Sense8 dizisinin konusundan bahsetmeden önce biraz dizinin yönetmenlerinden yani Wachowski Kardeşlerden detaylarıyla birlikte bahsetmek istiyorum;

Tabii biz her türlü kardeşler demeye devam ediyoruz çünkü Türkçemizde kardeş kelimesi kız-erkek ayrımı yok ama Wachowskileri bildiğiniz gibi normalde Wachowski Brothers olarak bilinirdi ancak Lana ve Lilly kardeşlerin kadınlığa geçmesiyle yani cinsiyet değiştirmesiyle artık Wachowski Sisters olarak bilindiğini söyleyebilirim. Bundan niye bahsetmek istedim çünkü normalde Matrix ile özellikle tanıdığımız Wachowskiler, bu cinsiyet değişikliğiyle beraber artık yaptıkları yapımlarda da bu olayları fazlasıyla göstermeye başladılar.

UYARI: Sense8 dizisini izlememişseniz ve ciddi manada bir homofobikliğiniz varsa dizi size göre değil. Bunu açıkça size söylemek istiyorum çünkü hem erkek hem de kadın tarafından homoseksüelliği ve cinsiyet değiştirmeyi fazlasıyla görüyoruz. Bu durumda izleyen birçok kişiyi izlerken sıkıntıya düşürebilir veya hoşuna gitmeyebilir yani her insan bu durumu kabullenemiyor. Eğer kabullenemeyeceğiniz şeyler ise diziye hiç başlamayın diye söyleyelim ki zaten dizi ilk bölümünden bunun mesajlarını veriyor.

sense8 dizisi

Sense8 Dizisi Konusu Nedir?

Sense8 yani 8 duyu dizisinin konusu, 8 farklı insanı konu alıyor ve 8 farklı karakterimiz var. Bu karakterlerin her biri farklı ülkelerde yaşıyorlar ve bunlar bir şekilde telepati yoluyla birbirileriyle iletişim kurabiliyorlar. Birbirilerinin yardımına koşuyorlar, birbirilerini hissedebiliyorlar ve birbirilerine güçlerini verebiliyorlar. Karakterlerin hepsinin farklı yetenekleri ve farklı meslekleri var böyle beraber savaşıp dövüştükleri, birbirilerine yardım ettikleri aynı zamanda duygusal romantik anlarında yaşandığı bir dizi. Ben çok severek izledim ve biliyorsunuz dizi 2 sezondan oluşuyor. Dizinin devam etmeme sebebi ise; başta da söylediğim gibi karakterlerin sekiz farklı ülkede yaşamasından dolayı yapım her ülkede ayrı ayrı çekim yapmak zorunda kalıyordu. Böyle olunca da yapım şirketi çok fazla maliyet ile karşılaşınca artık dizinin devamını çekmeme kararı almıştır. Aslında 1. sezon sonunda da böyle bir söylenti olmuş ve 2. sezonun gelmeyeceğini söylemişler ve ama yine de 2. sezonu çekmişlerdir.

Ancak kesin bilgi olarak da şunu söylemeliyim ki; 2. sezondan sonra diziyi gerçekten bitirdiler ve sadece tek bir final bölümü yayınlanıp diziyi tamamen bitirdiler.

Sense8 dizisini izlemediyseniz, kesinlikle bu diziye şans verin ve listenize ekleyip izleyin. 🙂

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yeniyabancidiziler.com kurucusu. hayat mottosu; “biriktirdiğin değil paylaştığın senindir”.

Yorum Yap