İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi Önerileri
  3. Dizi Önerisi: Mindhunter
Trendlerdeki Yazı

Dizi Önerisi: Mindhunter

Diyalogları tekrar tekrar dinleme isteği uyandıran Netflix dizisi!

mindhunter, mindhunter dizisi

Yepyeni bir dizi önerisi ile tekrardan sizlerleyim. Son dönemde izlediğim en iyi dizilerden biri olabilir ve bunu bu zamana kadar nasıl izlememişim dediğim bir dizi. Mindhunter, şöyle bir dizi henüz ilk bölümünden diziye ısınıyorsunuz. Breaking Bad çok severim, House of Cards dizisini çok severim ve bu dizilerin aslında ortak bir özelliği var. Her birinin gerçekten zeki bir kurgusu var, iyi çekimleri var, çok iyi oyunculukları var ve hepsinin iyi bir hikâyesi var. Bu iki dizi gibi Mindhunter dizisinde de bence dayandırdıkları temel çok sağlam. Yani House of Cards dizisinde de çok siyasi bir temel var tıpkı Breaking Bad dizisinde ki o kimyayla ilgili ve suç işlemeyle ilgili kısımları oldukça sağlam. Mindhunter dizisindeyse psikoloji ve suçla ilgili çok sağlam bir taban var.

YYD Yorumu: Dizi içerisindeki diyalogları dikkatle izleyin çünkü ilk defa böyle bir dizi görüyorum. 🙂

Mindhunter Dizi Konusu

Dizinin konusu şu şekilde, 1970’li yıllarda yaşayan Holden adında bir FBI ajanı var ve suçluların oluşum aşamalarıyla ilgili bir araştırma yapıyor. Özellikle şehvet suçları dediği ve seri olarak işlenen kadın cinayetlerinin nasıl oluştuğunu, bu suçluların bu aşamaya nasıl geldiğini ve onların bu kadar vahşet dolu cinayetlere neyin ittiğini bulmaya çalışıyor. Bu esnada başından geçen olaylar, eski suçlular ile görüşmeleri gibi birçok aksiyon dolu olayların içerisine giriyor. Tabii bu konuştuğu eski suçlular zaten gerçek hayatta bu olayları yaşamış ve şu ana kadar bildiğimiz en ünlü seri katillerle görüşüyor. Oldukça etkileyici bir dizi ve psikolojik tabanını da çok iyi olduğu düşünüyorum. Mindhunter dizisini izlerken zaten bunu sizde net olarak anlayacaksınız ve bazı suçların çözülümünü görüyorsunuz. Bir yandan suçlular ile ilgili bazı araştırmaları görürken aynı zamanda çok başarılı bir takım çalışması da göreceksiniz.

mindhunter

Bu dizi gayet böyle Breaking Bad dizisiyle aynı hissi veriyor diyebilirim. Bu zamana kadar bu diziyi izlemediğim çok pişmandım ancak karantina zamanına gelmesiyle kendimi daha şanslı hissediyorum ve iyi ki izlemişim diyorum. Mindhunter dizisinin genelinde hüküm süren sadeliği, her karakterlerin bize anlatılması ve hem karakterlerin başka insanlar arasındaki ilişkilerinin bize anlatılmasındaki sadeliği çok güzel buldum. Yani bu kadar temiz işlenen, bu kadar temiz anlatılan insan ilişkileri uzun zamandır görmüyordum. Beni dizi hikâyesinin içine çeken en önemli etkenlerden bir tanesi bu oldu.

Psikoloji ve sosyoloji ile ilgiliyseniz gerçekten Mindhunter dizisi sizin için bir cevher vadediyor. Özellikle bu iki alana ilgi duyanların kesinlikle izlemesini tavsiye ediyorum. Ayrıca şunu da belirteyim; sürekli dizide aksiyon olsun istiyorum diyorsanız size biraz sıkıcı gelebilir. Ama farklı bir şeyler izlemek istiyorum diyorsanız, polisiye konularına özellikle meraklıysanız bu dizinin ilginizi çekeceğini düşünüyorum ve izlemenizi tavsiye ediyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Dizi önerilerim + izlediğim diziler = arkadaşlarım, geçen günlerim ve tamamen hayatım..

Yorum Yap