İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi Önerileri
  3. Dizi Önerisi: Elite (Spoilersiz)

Dizi Önerisi: Elite (Spoilersiz)

Karantina günlerinde dizi boşluğuna düşenler için en iyi yabancı dizi önerileri.

elite dizisi, dizi önerileri

Karantina günlerinde izleyebileceğiniz izlenmesi gereken diziler arasında yeni bir yabancı dizi önerisi ile sizlerleyim. Biliyorsunuz karantina günlerimiz devam ediyor ve vaktimizin neredeyse hepsini evde geçirmek zorunda kalıyoruz. Evdeyken yapılabilecek en iyi aktivitelerin başında da dizi izlemek geliyor. Bu nedenle çok fazla dizi boşluğuna düşüyoruz ve sürekli yeni dizi önerisi arıyoruz. Ancak blog olarak bizler yydiziler takipçileri için en iyi yabancı dizileri, listemizden özellikle seçerek tüm detaylarıyla sizlere sunmaya devam ediyoruz.

İlk olarak sizlere önermek istediğim dizi herkesin çok beğendiği, ülkemizde de çok fazla etkileşim ve fazlasıyla olumlu yorum alan Elite dizisi. Neden çok beğenildiğini merak ediyorsanız; çok merak edilerek izlenen dizinin başrollerinde La Casa de Papel’den 3 oyuncunun olması. İzlerken böyle akıcı bir şekilde ilerleyen, çok fazla yormayan ve benim çok severek izlediğim dizilerden biri. Herkesin zevkine uygun olabileceğini düşündüğüm, bir oturuşta bitirebileceğiniz Elite dizisini spoiler vermeden hem önerirken hem de kısa kısa detaylarını paylaşacağım. Sizlere tavsiye edeceğim Elite dizisinin ilk olarak fragmanını aşağıdan izlemenizi isteyeceğim. Eğer hazırsanız, başlayalım;

Netflix ile tanışana kadar daha önce hiç İspanyol dizisi izlememiştim. La Casa de Papel ile başlayan İspanyol dizisi serüvenime Elite dizisiyle devam ettim. Elite dizisi, Netflix platformunda en çok izlenen diziler arasında hala yer almakta ve her geçen gün ilk defa izleyenler için olumlu yeni yorumlar almaya devam etmektedir. Tür olarak eğlenceli ama bir yandan da suç ve gizem dolu bir gençlik dizisi.

Elite Dizisinin Konusu

Elite dizisinin konusuna gelecek olursak, İspanyada çok büyük bir deprem oluyor ve birçok okul yıkılıyor. Bu yıkılan okullardaki öğrencileri farklı farklı okullara yolluyorlar ve dizinin başlangıç olayları burada başlıyor. Elite, işçi sınıfından 3 öğrencinin sadece zenginlerin gidebildiği özel okula gönderilmesi ve ardından gelişen olayları konu alıyor. Kaybedecek hiçbir şeyleri olmayan 3 genç ile her şeye sahip olan zengin öğrenciler arasındaki olaylar ile dizi devam ediyor. Elbette dizi sadece fakir-zengin olaylarıyla gelişen lise kavgalarıyla devam etmiyor. Dizinin ana konusu yaşanan bir cinayet ve bu cinayet ile gelişen aksiyon dolu olaylar.

Dizi uyuşturucu, yoksulluk, islamofobi ve homofobi gibi günümüzdeki sorunlara değiniyor. Şu an Netflix’te 3 sezonu da var ve rahatlıkla bir oturuşta bitirebileceğiniz bir dizi olduğunu söyleyebilirim.

Elite Dizi Oyuncuları

Oyuncu kadrosunda La Casa de Papel’in Jaime Lorente, Miguel Herrán ve Maria Pedraza yanı sıra Itzan Escamilla ve Miguel Bernardeau gibi oyuncular bulunduran Elite, 8 bölümlük bir ilk sezona rağmen dizinin karakterlerini iyi işlediğini ve aynı zamanda tekrar edilen sahneleri minimize edilerek akıcılığını iyi koruduğunu söyleyebilirim. Oyunculukları da genel olarak beğendim. Aynı zamanda dizinin Müslüman bir ailenin ve aile bireylerinin günlük olaylara objektif yaklaşımı beğendiğim başka bir noktaydı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Dizi önerilerim + izlediğim diziler = arkadaşlarım, geçen günlerim ve tamamen hayatım..

Yorum Yap