İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi Önerileri
  3. Başından Kalkamayacağınız Az Bilinen +5 Dizi Önerisi

Başından Kalkamayacağınız Az Bilinen +5 Dizi Önerisi

İzlerken başından kalkamayacağınız az bilinen yepyeni 5 dizi önerisi!

Az Bilinen Dizi Önerileri

Başından kalkamayacağınız fazla bilinmeyen 5 dizi önerisi ile karşınızdayım. Sizleri böyle korkunç koronalı felaketli günlerden biraz olsun uzaklaştırsın ve zamanınız yeni dizi önerilerim ile geçsin istedim. Malum karantinadayız işler ve okullar falan tatil. Dolayısıyla evdeki vaktimizi daha verimli geçirecek ve benim için çok özel olan az bilinen 5 diziyi sizlere önereceğim. 🙂


1. Reign (2013–2017) IMDb: 7.5

Reign dizisi

İlk dizi önerim olan Reign dizisi, benim favori dizilerimden bir tanesi. Yani Netflix içerikleri içerisinde benim en sevdiğim dizi diyebilirim. Eğer dönem dizisi seviyorsanız bu diziye gerçekten bayılacaksınız. Reign, dört sezondan oluşuyor ve her bölümü ortalama 40 dakika sürmektedir. Dizi genel olarak İskoçya kraliçesi I. Mary’nin hayatını anlatıyor. İskoçya kraliçesi I. Mary aynı zamanda kraliçe Elizabeth’in kuzeni. Bu yüzden İngiltere tahtından varis. Bu sebeple ki onun hayatı önemli çünkü bir sürü siyasi çalkalanmanın içinde yer alan başrollerinden olan bir kadından bahsediyoruz. Çok güçlü iki kadının çatışmasından bahsediyor aslında dizi. İskoçya kraliçesi I. Mary tahtı İngiltere tahtına alabilmek için ve ülkesini savaştan kurtarabilmek için Fransa prensiyle evleniyor. Bu süreçte Fransa’da yaşadıkları olaylarıyla, İskoçya’da yaşananlar ve son sezonda da İngiltere’de yaşananlarla birlikte çok uzun bir dönemi anlatan, tek solukta izleyeceğiniz böyle kendinizi o dönemde hissedeceğiniz çok güzel bir dönem dizisi. Eğer dönem dizisi arayışındaysanız kesinlikle izlemenizi öneririm.


2. The Crown (2016–) IMDb: 8.7

The Crown dizisi

İkinci dizi önerim yine bir dönem dizisi olan The Crown. Şu ana kadar üç sezonu yayınlanan dizinin dördüncü sezon çekimlerine başlandı ve devamı da gelecek olan bir dizi. IMDb puanı yüksek olan dizi şu ana kadar tam 108,084 oy aldı.

The Crown dizisinde II. Elizabeth’in yani şu anda tahta olan II. Elizabeth’in hayatından bahsediyor. Onun hayatı ve 20. Yüzyıl dönemini etkileyen bir sürü siyasi olaydan bahsediyor. Dizide çok ilginç olan olay ise aslında hala yaşayan insanların hayatlarını anlatıyor olması beni diğer dönem dizilerinden bu diziyi ayırıyor. Zaten bu yüzden bu kadar gündem yaratan sansasyonel bir dizi. İngiltere kraliyet ailesi de her daim gündemde olduğu için gerçekten çok çok konuşulan bir dizi olmayı başardı. Yani hala duymadıysanız veya izlemediyseniz bu diziye bir şans verin ve bence severek izleyeceksiniz.


3. Messiah (2020–) IMDb: 7.7

Messiah dizisi

Listemde hazırladığım üçüncü dizi önerisi için Messiah dizisini seçtim. Diziyi bence duymuşsunuzdur çünkü yakın zamanda dünya gündeminde çok etki yaratan bir dizi oldu. Hatta öyle ki Ürdün’de 4000 kişi bu dizinin kaldırılması için imza kampanyası başlatmıştı. Tabii ki kaldırılmayan dizinin bu kadar tepki görme sebebi siyasi boyutunun yanı sıra dini bir boyuta da olması. Dizideki karakter insanın geri dönüşünü simgeliyor aslında bu yüzden bu kadar tepki görüyor bence.

Şam’da başlayan dizide Suriye’de ki savaşta mucizeler yaratan Messiah’ın hikâyesini anlatıyor. Mucizeler yaratmasının üstüne etrafına müritler topluyor ve bu olay CIA’in dikkatini çekiyor. Aslında dizi bu şekilde başlıyor ve yaklaşık 9-10 bölüm boyunca da CIA’in bu adamı tutuklamak istemesi üzerine kuruluyor. Yani 9-10 bölüm boyunca bu adamın peşinde olan bir CIA var ve bu adam kendini mucizeleriyle bütün dünyaya tanıtıyor. Dizi bir sezondan oluşuyor şu an için ama devamı gelecek diye bir söylenti var. İzlemenizi istememin sebebi bu kadar dünya gündeminde olan bir dizi olduğu için hem de şaşırtacak bir dizi olduğu düşündüğüm için önermek istedim. Bu diziyi izlemelisiniz.


4. Mindhunter (2017–) IMDb: 8.6

Mindhunter dizisi

Dördüncü dizi önerim Mindhunter. Bu dizi iki sezondan oluşuyor ve her bölümü ortalama 1 saat sürüyor. Dizi 1977 yılında geçiyor. Başkarakter FBI’da uzman bir çalışan ve işinden pozisyonu değiştirildiği için farklı bir yön seçiyor kendine. Katillerle görüşmeler ayarlayarak onların psikolojisini çözmeye çalışıyor. Bu sayede yeni cinayetleri önlemeye çalışıyor. Bu dizi benim ilgimi çok çekti gerçekten ve size önermek istedim. Kesinlikle izlemelisiniz.


5. The Last Czars (2019–) IMDb: 7.3

The Last Czars dizisi

Beşinci dizi önerim The Last Czars. Bu dizide, aslında tam olarak dizi sayılmaz bunun için belgesel de diyebiliriz. Çar II. Nikolay’ın değişen ülkesiyle olan mücadelesinden bahsediyor. Çar Nikolay ülkesi değişirken bu yeniliklere karşı kapalı kalıyor ve aksine onların karşısında duruyor. Bunun üzerine de kendi sonuyla birlikte kendi ailesinin sonunu da hazırlamış oluyor ve devrimi başlatıyor aslında. Bunu üzerine kendi ailesi hanedanlığı yok oluyor. Genel olarak eğer dönem dizisi seviyorsanız veya dönem belgeselleri seviyorsanız bunu da seveceğinizi düşünüyorum. Zaten bir sezondan oluşan bir dizi ve çok kolay hızlıca bitirebileceğiniz gibi hem de sizi içine sürükleyen heyecanlandırıcı ve bir sürü bilgi edinebileceğiniz sizin genel kültürünüzü genişletecek bir dizi olacak. İzlemenizi şiddetle öneririm.


Next in Fashion (2020–) IMDb: 7.4 – *BONUS

Next in Fashion

Bonus önerim ise Next in Fashion yarışması. Bu yarışmayı ben gerçekten çok severek izledim çünkü kendi ilgi alanımda da alakalı olduğu için giyim, moda benim ilgi alanım olduğu için çok severek izledim. Bu yarışmada moda tasarımcıları ilk etapta bir araya getiriyorlar önce ikişer gruplar oluşturuluyor ve hem bölümde konsept belirleniyor. Yarışmacılar bu konsepte uygun olarak bir tasarım hazırlıyor ve bu tasarımı da aynı zamanda dikip, podyumda sergilenecek hazır hale getiriyor.

Ben çok severek izledim çok kafa dağıtacak çerez gibi bir yarışma ve bir şeylerle uğraşırken onları izlemek çok keyif veriyor. Sizlere de öneririm. 🙂

Yorum Yap

Yazar Hakkında

ÇÜ öğrencisi, çizgi roman ve kitap okuyucusu, dönem dizileri izleyicisi ve ayrıca süper kahraman aşığı.

Yorum Yap