İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi Önerileri
  3. Dizi Önerisi: Atypical | Netflix’in En Samimi Dizisi

Dizi Önerisi: Atypical | Netflix’in En Samimi Dizisi

Netflix’in en samimi dizisini şiddetle öneriyoruz!

atypical - atypical dizisi - atypical netflix
1

Yeni bir dizi serüvenine başlamak ister misiniz? Sizin için dizi önerileri kategorimiz altında en son Atypical 3. Sezonu yayınlanan ve bize göre Netflix’in en samimi dizisi olan Atypical dizisini önerirken dizinin bazı kısımlarına değineceğiz.

Netflix’te en çok izlenen diziler arasında yer alan Atypical dizisi, insanı yormayan ve gerçekten keyifle izleyeceğiniz bir dizi. Öncelikle şunu belirtelim diziyi izlerken size bazı mesajlar verdiğini göreceksiniz. Atypical dizisi, izlerken insana bir şeyler öğreten özellikle insan psikolojisi ve insanın hayata bakış açısıyla ilgili çok açık mesajların olduğu belli başlı noktalarda klişeye kaçabilen ama çok sıcak ve insana huzur dolu bilgilerin yüklendiği bir dizi.

Dizide oyuncu kadrosu olarak tanıdık yüzler olmasa da hepsini zamanla çok seveceksiniz ve aşırı düzeyde sadece sevmekle kalmayacaksınız her karaktere ayrı bağlanacaksınız. Otizm ile ilgili müthiş bir farkındalık katan Atypical dizisini size şiddetle öneriyoruz.

Atypical Dizi Konusu Nedir?

Atypical dizisinde, otizmli bir genç olan Sam’in hikayesini izliyoruz ve aynı zamanda Sam’in ailesinin başından geçen belli başlı olayları görüyoruz. Sam karakterini canlandıran Keir Gilchrist, oynanması bir hayli zor bir karakterin üstesinden geliyor. Gerçekten yetenekli ve 1992 doğumlu aktör. Tabi dizide Sam’in hikayesini en baştan izlemiyoruz. Nasıl tanı konulduğu ve hastalıkla nasıl tanışıldığı o ilk anların zorluğundan dizide sadece bahsediliyor.

atypical dizisi

Dizinin baş karakteri Sam, penguenleri çok seviyor ve kendini penguenlerle özleştiriyor. Aynı zamanda çok yetenekli birisi ve çok ciddi güzel çizimler yapabiliyor.

Sanat dersinde herkesin bir hayvan çizmesi istenildiğinde Sam gayet bilinen gördüğümüz muazzam bir penguen çiziyor fakat öğretmen bir sonraki aşamada daha farklı bir çizim yapmalarını istiyor ve çizecekleri hayvanın özünü yakalamalarını ve aslında hayvanın ruhuyla ilgili biraz daha farklı bir çalışma yapmalarını söylüyor. Sam bu noktada hep somut olarak çizim yaptığı için özünü bilmiyor ve çizeceği pengueni incelemeye alıyor. Pengueni gözlemlerken şunu fark ediyor: bu penguen çok ciddi hastalık geçirirken veya yalnız kalmışken hep aynı şeyi yapıyor. Sonrasında pengueniyle ilgili değişmeyen şeyi yani penguenin özünü buluyor ve ona göre bir çizim yapıyor.

  • Dizi ilk olarak 2017 yılında 8 bölüm olarak yayınlandı.
  • Gelen olumlu yorumlardan sonra 2. ve 3. Sezonu yayınlandı.
  • sezon onayı alan dizinin yeni sezonu 2021 yılında yayınlanacak.
  • sezon aynı zamanda Atypical dizisinin son sezonu olacak ve final yapacak.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yeniyabancidiziler.com kurucusu. hayat mottosu; “biriktirdiğin değil paylaştığın senindir”.

Yorum Yap

Yorumlar (1)