İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. Atiye: Netflix’in Yeni Türk Dizisi

Atiye: Netflix’in Yeni Türk Dizisi

Netflix'in Yeni Türk Dizisi Atiye Geliyor!

atiye dizisi - netflix atiye dizisi - beren saat dizisi

Dizi sektöründe gelinen son nokta hayranlık uyandıracak cinsten. Dizi sürelerinin uzunluğundan yakınan oyuncular dijital platformlara yayınlanan dizilerde rol almaya başladı. Böylelikle dizi süreleri kısaldı ve ditijal ortama taşındı. Bunlar arasında yer alan projelerden biriside atiye dizisi oldu.

Uzun zamandır televizyonda görmediğimiz ve oyunculuğu ile seyirciyi ekrana kilitleyen Beren Saat sonunda dijital platformda yayınlanan atiye dizisi ile ekranlara geri dönüyor. Beren Saat’in  dizisi aynı zamanda Netflix’te yayınlanacak olan ikinci Türk dizisidir.

Çok yakın zamanda seyirci ile buluşmaya hazırlanan dizinin oyuncu kadrosu oldukça güçlü. Dijital platformda yayınlanan dizilere ilgi gün geçtikçe artıyor. Bu da dizi sektörünün ve oyuncuların dijital platformu tercih etmesini sağladı. Işte dijital platforma iddialı fragmanı ile giriş yapan Atiye dizisi hakkında merak edilenlerin cevabı.

Atiye Dizisi Konusu Nedir?

8 bölümlük birinci sezonu ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Atiye dizisinin yönetmenliğini Ozan Açıktan yapmaktadır. Atiye netflix konusu yazar Şengül Boybaş’in “Karakalem ve Dünyanın Uyanışı” adlı eserinden uyarlanmıştır. Atiye dizisi konusu oldukça ilgi çekicidir. Atiye dizisinin ilk sezonu dünyanın bilinen en eski yerleşim yeri olan Şanlıurfa Göbeklitepe’de çekilmiştir.

netflix beren saat - atiye dizisi konusu

Genç ve güzel bir ressam olan Atiye İstanbul’ da sevgilisi Ozan ve ailesiyle sade bir hayat yaşamaktadır. Bu sade hayat dünyanın en eski yerleşim yeri olan Göbeklitepe tapınağında yapılan bir keşif ile değişir. Göbeklitepe’deki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan bulduğu sembol ile Atiye arasındaki mistik ilişkiyi keşfeder.

Atiye kendisi ile ilgili gelişen bu gizemli olayın peşine düşer ve geçmişini aramaya ve sorgulamaya başlar.

Çözülmeyi bekleyen gizemler Atiye ve Erhan’ın araştırmaları ile bir bir ortaya çıkar. Atiye karşılaştığı her yeni olayda geçmişle geleceği, gerçek dünya ile ruhani dünyayı daha çok sorgulayacaktır. Netflix Beren Saat Göbeklitepe üçlüsü bir araya gelerek oldukça güzel bir iş çıkardı.

Atiye Dizisi Oyuncuları Kimlerdir?

​​​​​​Yakın zamanda netflixte yayına başlayacak olan Atiye dizisi başrol oyuncuları Beren Saat ve Mehmet Günsür. Oyunculuğu çok beğenilen bu iki oyuncu daha önce herhangi bir projede bir araya gelmediler. Fantastik ve aksiyon tarzındaki Atiye dizisi çekimlerine başlandığı günden beri seyircide merak uyandırmayı başardı.

Bu iki oyuncunun yanında Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova, Meral Çetinkaya, Hazal Türesan, Cezmi Baskın, Tim Seyfi Atiye dizisi oyuncuları arasında.

Atiye netflix yayını 8 bölümlük ilk sezonu ile seyircinin beğenisine sunulacak. Oluşacak izleyici kitlesine göre ikinci sezon ile yoluna devam edecektir. Merak edilen bir diğer konu Beren Saat Atiye rolü ile daha önceki projelerinde canlandırdığı karakterlerin önüne geçebilecek mi?

Kuşkusuz Beren Saat’in oynadığı bütün karakterler izleyici tarafından beğeniliyor.

netflix atiye dizi oyuncuları - mehmet süngür - beren saat

Üzerine olmayan bir rol yoktu şu ana kadar. Gelelim jönlerimizden Mehmet Günsür’e. Mehmet Günsür Atiye dizisinde Erhan karakterine hayat verecek. Erhan Göbeklitepe kazılarında bulunan bir arkeolog olarak karşımıza çıkacaktır. Mehmet Günsür daha önce dijital ortamda yayınlanmış bir dizide başrol oynamıştı. Önceki projelerinde olduğu gibi başarılı olacağı ve beğenileceği kesin.

Seyirci tarafından oldukça sevilen bir oyuncudur. Beren Saat ve Mehmet Günsür‘u böyle bir dizide bir araya getiren ekip diziden oldukça ümitli. Bu ikilinin fantastik olan bu dizide yılın ikilisi olacağı konuşulanlar arasında.

Atiye Ne Zaman Başlayacak?

2019 yılının son günlerinde yeni yıla günler kala çekimleri yakın zamanda biten Atiye dizisinden güzel haber geldi. Yayın tarihi belli olan dizi ne zaman izleyici ile buluşacak? Atiye 27 Aralık 2019 tarihinde dijital platform Netflixte yayın hayatına başlayacak. Bol izleyici ile keyifli seyirler dileriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yeniyabancidiziler.com kurucusu. hayat mottosu; “biriktirdiğin değil paylaştığın senindir”.

Yorum Yap